Skip to main content

Loome tervikliku digitaalse lahenduse meedikute õpetamiseks Tallinnas

March 3, 2021

Loome tervikliku digitaalse lahenduse meedikute õpetamiseks Tallinnas

Järgmise õppeaasta alguseks viib Krabu Grupp digitaalsesse vormi üle põhiosa Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppeprogrammist. Projekt sisaldab programmitoe väljatöötamist, videoloengute ja õppematerjalide loomist, samuti kõige nüüdisaegsematele standarditele vastavate interaktiivsete õppetöö elementide sisseviimist alates graafilistest lahendustest kuni võimaluseni läbida kursused ja sooritada eksamid täielikult digitaalses vormis.

Projekti raames kasutab Krabu Grupp ettevõttes loodud lähenemist FullStack+, mille puhul programmitoe väljatöötamisele lisanduvad täiendavad teenused mitmesugustest valdkondadest. Eeskätt luuakse paralleelseltlahenduse väljatöötamisega sisu, mis seejärel vormistatakse interaktiivseteks õppekursusteks ja laaditakse süsteemi. Kursustest kujundatakse õppeprogramm, mis loob võimaluse kaugõppeks ja teadmiste kontrolliks kaugõppes. Väljatöötamisel on aluseks võetud populaarne interaktiivne keskkond Moodle pluginaga H5P. Niisugune lahendus lubab luua interaktiivseid õppematerjale, mida on hõlbus kasutada nii üliõpilastel kui õppejõududel.

„Materjalide disain lubab muuta õppeprotsessi huvitavamaks ja tõhusamaks – õliõpilased mängivad harivaid mänge, lahendavad kohese tagasisidega ülesandeid, samuti õpivad ainet tundma tänu visualiseeritud teabele. Kõik need vahendid annavad üliõpilasele võimaluse omandada rohkem informatsiooni. Niisuguste digimaterjalide suureks eeliseks on võimalus neid uuendada – teadus ei seisa paigal, aeg-ajalt tuleb õppematerjale täiendada ja seda on loodavas lahenduses väga kerge teha,“ ütles Krabu Grupi haridustehnoloog Katariina Vainonen.

Covid-19 pandeemiast tingitud piirangute tulemusena on paljud haridusorganisatsioonid otsinud võimalusi kaugõppeks. Praegune ebakindlus olukorra arenemise suhtes sunnib leidma alternatiivseid võimalusi, mis lubaksid jätkata ühiskonna jaoks vajalike spetsialistide maksimaalselt kvaliteetset ettevalmistamist kaugõppe baasil.

“Projekti valitud õppeainetele loodi koostöös õppejõududega Moodle e-õppe keskkonda kursustele kaasajastatud sisu. Teostati simulatsioonide andmebaasi loomine õppesimulatsioonide haldamiseks, mis liidestati Moodle keskkonnaga,“ ütles projekti SAHVER töörühma juht, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli haridustehnoloog Heli Raun.

Projekti finantseeritakse läbi „Institutsionaalse arendusprogrammi teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele” ehk Asutuste Strateegilise Arengu toetamise – ASTRA – tegevuse kaudu. Krabu Grupp tegi eeltööd digitaalse õppe ning teadmiste ja oskuste kontrollimise online-süsteemi juurutamiseks TTK jaoks aasta varem.

Krabu Grupi peamine tegevussuund on toetus digitaalse transformatsiooni valdkonnas ja niisuguste tugiteenuste osutamine, mis ettevõtet sellel teekonnal toetavad. Viimaste aastate uurimused näitavad, et ettevõtted, mis pole läbinuddigitaalse transformatsiooni protsessi, võivad juba lähitulevikus kogeda tõsiseid raskusi konkurentsivõitlusesturuosalistega, kes on digitehnoloogiad juba sisse viinud. Käesoleval ajal pakub Krabu Grupp IT-nõustamist ja programmitoe väljatöötamist kolme teenuspaketi raames: baas, laiendatud ja täielik. Paketid on välja töötatud eesmärgiga saavutada digitaalsete lahenduste jätkusuutlik rakendamine erineva IT-küpsuse tasemega ettevõtetes.